DENEMEYİ DENİYORUM

Dr. Ebru Nurluoğlu, dünya vatandaşlığından dostluğa, verimli takım danışmanlığından hayırseverliğe; farklı kimliklerini önce insan olmada bütünleştirmeyi başarmış bir isim. O’nu tanıyanların yakından şahit olduğu hayat felsefesini yani “denemeyi denemeyi”, kendisi için tuttuğu hayat notları aracılığıyla okuyucu ile paylaşıyor.

Yazar, bu notlarını ‘Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni / Mutluluk Kılavuzu’ adlı kitabında bahsettiği ve uzun yıllardır sürdürdüğü “mutluluk harcı” araştırmalarının çıktısı olan 4 ana kavram etrafında şekillendiriyor: “öze sadakat, sadelik, içsel barış, ritüel.”

Bir yandan sorumluluk bilincine işaret ederken diğer yandan da sizi hayatı çok da ciddiye almayarak onu ağırlaştırmama becerisine davet ediyor. Yazar, her şeye rağmen yaşam sevinci donanarak ‘hayatı nasıl daha yaşanılır kılarız’ sorusuna muzip ve düşündürücü diliyle cevaplar veriyor.

Özetle Nurluoğlu, kalpten çıkan akıllı sorularla gününüzü aydınlatıyor. Kitap hayatınızı netleştirmek için yalın bir pusula sunuyor. Hayatının herhangi bir yerini parlatmak isteyenler için ilham verici…..


İŞ DÜNYASINDA BİR “VAHA”

“Mutluluk nedir? Mutluluğu artırmanın yolu ne olabilir?” Mutluluk, üzerine onlarca soru sorup doğru cevabı bulmak uğruna üzerine saatlerce konuşulabilecek bir konu… Çok bilinmezli bir denklem gibi hayatımızın ortasında koca bir soru işareti olup kalmış mutluluğa ulaşmak, sürdürmek ve bir yaşam biçimi haline getirmek şimdi yalın bir kitapla karşınızda.

Yönetici Koçu Dr. Ebru Nurluoğlu, yaratıcısı olduğu “Mutluluk Okulu” konseptinin ardından; iş ve iletişim dünyası perspektifinde  “verimlilik ve çalışan memnuniyeti “ çalışmalarına dair deneyimlerini kitaplaştırdı. “Vaha” ile şirket iletişimine farklı bir yönden yaklaşan Nurluoğlu, “iyi iletişimi” patron, yönetici ve çalışan sorumluluğu ekseninde inceliyor; işte çalışan ve yönetici memnuniyeti ile elde edilen mutluluğa kapı aralıyor.

Ana uzmanlık alanları; “Verimlilik, Kişisel & Kurumsal İtibar, Sosyal Barış, Değişim, İklim Yönetimi ve Liderlik olan Dr. Ebru Nurluoğlu, bu kitabı yöneticiler ve tüm yönetici adayları için yazdı.vaha_kitap_2102

“Vaha”, içerdiği pratik önerilerle, yöneticilerin çalışanlarıyla birlikte iletişimsel verimlilik uygulamalarını tüm şirkete yaymaları için bir fırsat sunuyor. Nurluoğlu kitabında, verimli iletişim alışkanlığının ancak çalışan ve yönetici işbirliğiyle şirket kültürüne yerleşebileceğini somut kanıtlarla aktarıyor.

Yönetimde mutluluk kılavuzu

“ Kitaptaki her satırı, her kelimeyi sadece ve sadece denenmiş uygulamalardan yola çıkarak kaleme aldım” diyen Dr. Ebru Nurluoğlu, Vaha’nın şirketlerin kurum kültürü ve felsefesinin çalışanlara nüfuz etmesi, departmanlar ve çalışanlar arasında sinerjinin artırılması ve verimli takım yaratılması ile performans artışında bir yol arkadaşı olabileceğini vurguluyor.

Şirketin sunduğu maaş ve diğer imkânlar karşılığında profesyonellere düşen sorumluluğun işini teknik olarak iyi bilmek kadar iletişim becerilerini geliştirmek ve takım ruhu ile hareket etmek olduğunu anlatan Vaha, sunduğu farklı deneyimler ile yönetim dünyasının başucu kitabı olmaya aday.

Amacınız, “şirketinin kurum kültürünü çalışanlara benimsetmek, departmanlar ve çalışanlar arasında olumlu etkileşimi  yükseltmek, daha verimli / performanslı bir takım yaratmak ise VAHA  yöneticilere iyi bir yol arkadaşı olacaktır. Ama tek bir şartla, eğer siz de emek koyacaksanız…

 


 

MUTLULUĞU KOVALAYANLARA…

Dr. Ebru Nurluoğlu; ‘Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni / Mutluluk Kılavuzu’ ismini verdiği kitabını

okuyucuların beğenisine sundu.

“Mutluluk nedir? Mutluluğu artırmanın yolu ne olabilir?” Mutluluk, üzerine onlarca soru sorup doğru cevabı bulmak uğruna üzerine saatlerce konuşulabilecek bir konu… Çok bilinmezli bir denklem gibi hayatımızın ortasında koca bir soru işareti olup kalmış mutluluğa ulaşmak, sürdürmek ve bir yaşam biçimi haline getirmek şimdi yalın bir kitapla karşınızda.

 

Dr. Ebru Nurluoğlu yıllarını vererek yaşam süzgecinden damıttıklarını sade ve anlaşılır bir dille, kimseyi yormadan, kavram

kargaşalarına boğmadan özetlediği bir kitapla karşınızda: “Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni / Mutluluk Kılavuzu”.                                                                                                       Mutlu olmaya niyetiniz varsa bu kitaba göz atmalısınız… kitap-6-baski_250

Uyanık Olun! Mutluluk kaslarınıza sahip çıkın…

Kitap daha fazla mutlu olmak için bir başlangıç kılavuzu niteliğinde. Bu kitap kişinin mutluluğunu gözden geçirme kitabı… Mutluluk Kılavuzu’nda yer alan bilgilerin, önerilerin ve gözlemlerin tümü; kişisel gelişimin neresinden başlayacağını bilemeyenler, ne yapacaklarına karar veremeyenler için sadeleştirilmiş bir yol haritası oluşturuyor. İçinde mutluluğa dair farkındalık geliştirmek için pek çok uygulama var.

Hayatının kontrolünü ele almak isteyenler için fırsat…

Kitap aynı zamanda hayatını yeniden gözden geçirip, kendi hayatının kontrolünü kendi ellerine almak isteyenler için de bir fırsat sunuyor. Daha mutlu olmak adına hayatınızı yeniden biçimlendirmek istiyorsanız; bu kitabın size yol arkadaşlığı edeceğinden hiç kuşkunuz olmasın.

Akademisyen Dr. Ebru Nurluoğlu mutluluk kavramını somutlaştırıyor…

Dr. Ebru Nurluoğlu dünyanın en ücra köşelerine mutluluk araştırmaları için seyahat eden, muazzam okuyan, araştıran, irdeleyen ve sentezleyen bir akademisyen. Mutluluk alanında dünya literatürüne ustaca hâkim olan ender kişisel gelişim uzmanlarından biri.  Aynı zamanda kendi geliştirdiği yaratıcı kavramlarla ufuk açan bir kişisel gelişim uzmanı.  Bu kitapta yalın anlatımıyla da, mutluluk gibi soyut bir konuyu somutlaştırarak büyük bir şevkle okuyucunun hizmetine sokma becerisini gösteriyor.

Kitabın geliri, geçen sene genç yaşta hayata veda eden ve koçluk camiasının öncülerinden Ersin Günöy adına açılan “Balev Ersin Günöy 86 Kütüphanesi”ne bağışlanacak.

“Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni / Mutluluk Kılavuzu” sadece mutluluk konusunda değil pek çok konuda yaşam algınızı değiştirmenin yollarını çok pratik şekilde sunan bir kitap. Kitabın anlattıklarını tek başınıza uygulamak yerine bir grup dinamiğinden güç almak isterseniz yazarın Mutluluk Okulu’nu da ziyaret edebilirsiniz. (www.mutlulukokulu.com.tr)