• M_6
  • V_2
  • 3

 

Mutluluk-Kılavuzu-Ebru-Nurluoğlu-BB-2

vaha_kitap_21021

 

İŞ DÜNYASINDA BİR “VAHA”

Yönetici Koçu Dr. Ebru Nurluoğlu, yaratıcısı olduğu “Mutluluk Okulu” konseptinin ardından; iş ve iletişim dünyası perspektifinde “verimlilik ve çalışan memnuniyeti “ çalışmalarına dair deneyimlerini kitaplaştırdı. “Vaha” ile şirket iletişimine farklı bir yönden yaklaşan Nurluoğlu, “iyi iletişimi” patron, yönetici ve çalışan sorumluluğu ekseninde inceliyor; işte çalışan ve yönetici memnuniyeti ile elde edilen mutluluğa kapı aralıyor.
Ana uzmanlık alanları; “Verimlilik, Kişisel & Kurumsal İtibar, Sosyal Barış, Değişim, İklim Yönetimi ve Liderlik olan Dr. Ebru Nurluoğlu, bu kitabı yöneticiler ve tüm yönetici adayları için yazdı.

“Vaha”, içerdiği pratik önerilerle, yöneticilerin çalışanlarıyla birlikte iletişimsel verimlilik uygulamalarını tüm şirkete yaymaları için bir fırsat sunuyor. Nurluoğlu kitabında, verimli iletişim alışkanlığının ancak çalışan ve yönetici işbirliğiyle şirket kültürüne yerleşebileceğini somut kanıtlarla aktarıyor.

Yönetimde mutluluk kılavuzu

“ Kitaptaki her satırı, her kelimeyi sadece ve sadece denenmiş uygulamalardan yola çıkarak kaleme aldım” diyen Dr. Ebru Nurluoğlu, Vaha’nın şirketlerin kurum kültürü ve felsefesinin çalışanlara nüfuz etmesi, departmanlar ve çalışanlar arasında sinerjinin artırılması ve verimli takım yaratılması ile performans artışında bir yol arkadaşı olabileceğini vurguluyor.

Şirketin sunduğu maaş ve diğer imkânlar karşılığında profesyonellere düşen sorumluluğun işini teknik olarak iyi bilmek kadar iletişim becerilerini geliştirmek ve takım ruhu ile hareket etmek olduğunu anlatan Vaha, sunduğu farklı deneyimler ile yönetim dünyasının başucu kitabı olmaya aday.
Amacınız, “şirketinin kurum kültürünü çalışanlara benimsetmek, departmanlar ve çalışanlar arasında olumlu etkileşimi yükseltmek, daha verimli / performanslı bir takım yaratmak ise piyasaya çıktıktan 3 hafta sonra 2. Baskısını yapan VAHA, yöneticilere iyi bir yol arkadaşı olacaktır. Ama tek bir şartla, eğer siz de emek koyacaksanız…

 


GÖRÜŞLER

• Gerek kurumsal, gerekse de bireysel düzeyde yaptığımız çalışmalarla hayatımıza değer Dr. Ebru Nurluoğlu’nu yürekten kutluyorum, bu kitapları yazarak hepimize ışık oluyor, yol gösteriyor.
Aytekinhan Yıldırıcı / Derindere Yönetim Kurulu Başkan Vekili

• Dr. Ebru Nurluoğlu donanım ve derinliğini son derece mütevazıce paylaşarak, kurumumuzdaki tepe yöneticilerimize önemli destek verdi. Aynı anda mutlu ve verimli çalışılabilmek için, kişisel sorumluluk alınmasına rehberlik eden; bilgisini cömertçe paylaşan; her adımda açık ve dürüst ilerleyen; dokunuşlarıyla fark yaratan; kişisel ve takım verimliliğinin tereddütsüz emanet edilebileceği bir uzman…
Figen Karatan / Odeabank İK Direktörü

• Ebru dinleme yetisi, profesyonelce soruları, yüksek sezgiselleri ile yöneticilere hızlı ilerleme sağlatan bir koç. Gerek farkındalığa, gerekse de kişilerin ve ekiplerin gündemlerindeki konulara olan katkısıyla, her şirketin ihtiyacı olan güvenilir bir yol arkadaşı.
Erim Taylanlar / NCell Telia Sonera YK Danışmanı

• Ebru’nun yazdığı ilk kitap bir harikaydı; şirkette pek çok insanın hayatına dokundu. Birileri spora, birileri kurslara kaydoldu… Bu yeni kitabında da şirketlerin yeni bir ufağa bakmalarını sağlayacağından eminim.
Seçil Kılıçoğlu / Group Bel İK Direktörü

• Dr. Ebru Nurluoğlu, bizi kurum olarak yapmakta olduğumuz gündelik işlerden çekip, varlık ve mutluluk kaynaklarımızı görmeye ve deneyimlemeye davet eden, ailemizden bir üye. Yürümekte olduğumuz yolda şirket olarak ve birey olarak bizleri bir araya getiren ve birbirimizde var olan ışığı görmemizi sağlayan değerli bir yol arkadaşımız.

Gerçekleştirdiğimiz atölyeler ve eğitimler ile yaptıklarımızdan ziyade, varlığımızın ve oluşumuzun bize başarı getireceğini hatırlatan Ebru ile bugünümüz dünümüzden daha güzel olacak…
Ertuğrul GÜNAY / BekaertDeslee Avrupa Operasyon Direktörü

• Dr. Ebru Nurluoğlu, yüksek becerideki yöneticiler ve takımlarının birbirleriyle çekişmek / yarışmak yerine piyasayla yarışır hale gelmelerine müthiş katkı sağlayan çok bilinçli bir eğitmen ve danışman. Deneyimlerini anlattığı bu kitabın dörtte birini bile tam uygulayan bir yöneticinin takımının gelişimine oldukça ivme kazandıracağına inanıyorum.
Servet Taze / Şekerbank Genel Müdürü

 

3

Denemekten korkmayın!

Kurumlara ve bireylere “stratejik yol arkadaşlığı” yapan Dr. Ebru Nurluoğlu’nun Denemeyi Deniyorum adlı kitabı okuyucuyla buluştu.

Dr. Ebru Nurluoğlu, kalpten çıkan akıllı sorularla gününüzü aydınlatıyor ve hayatınızı netleştirmek için yalın bir pusula sunuyor. Hayatının herhangi bir yerini parlatmak isteyenler için ilham verici bir kitap…

Dr. Ebru Nurluoğlu, dünya vatandaşlığından dostluğa, verimli takım danışmanlığından hayırseverliğe; farklı kimliklerini önce insan olmada bütünleştirmeyi başarmış bir isim. Yazar kendisini tanıyanların yakından şahit olduğu hayat felsefesini yani “denemeyi denemeyi” kendisi için tuttuğu hayat notları aracılığıyla okuyucu ile paylaşıyor.

Yazar bu notlarını Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni/Mutluluk Kılavuzu adlı kitabında bahsettiği; uzun yıllar sürdürdüğü “mutluluk harcı” araştırmalarının çıktısı olan 4 ana kavram etrafında şekillendiriyor: Öze sadakat, sadelik, içsel barış ve ritüel.

Yazar, her şeye rağmen yaşam sevinci donanarak “Hayatı nasıl daha yaşanılır kılarız?” sorusuna muzip ve düşündürücü diliyle cevaplar veriyor. Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni/Mutluluk Kılavuzu ve Vaha adlı kitaplarının ardından çıkarttığı bu üçüncü kitabında bir yandan sorumluluk bilincine işaret ederken diğer yandan da sizi hayatı çok da ciddiye almayarak onu ağırlaştırmama becerisine davet ediyor.

 


GÖRÜŞLER

Dr. Ebru Nurluoğlu, kendi sınırlarını zorlarken karşısındakini de kendi sınırlarıyla yüzleşmeye, potansiyelini ortaya çıkarmaya çağırıyor. Özetle, kişiye içten dokunan; hayatının kontrolünü ele almak isteyenlere cesaret ve ilham kaynağı bir kitap.
Figen Aligüvey / Farplas İK Direktörü

“Tavizsiz adalet, tertemiz vicdan, iyi kalp… Her zorluğa rağmen mutsuz olmadan ve etmeden başarılı olmanın mümkün olduğunun kanıtı bu güzel insan; ülkeye daha iyi günler için çok lazım.”
Mutlu Alkan / BEMES Yönetim Kurulu Üyesi

“Dr. Ebru Nurluoğlu, bir takımın kendi gücünü üst seviyede kullanmayı hatırlatan ve harekete geçiren ideal bir takım koçu. Bunu başarmasının sırrı: takımlara bu kitaptaki sözleriyle seslenerek; önce “erdemlerini gündelik ve sosyal hayatta uygulamaya” sonra profesyonelliğe davet etmesi.”
Mithat Arıkan / Turkishbank YK Üyesi, Genel Müdür

Ebru’nun titizlikle biriktirdiği bilgi, tecrübe, tespitlerini okumak; yaşam boyu öğrenen bir toplum olmak adına hepimiz için büyük bir fırsat. Ebru paylaşma sevgisini diğerlerinde olduğu gibi bu kitabına da coşkuyla yansıtıyor.
Mehmet Buldurgan / Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı Başkan

“Kendini bu kadar güzel okuyabilen ve kendine böylesine meydan okuyan ender insanlardan biridir Sevgili Ebru.”
Dr. Metin Aycıl / Yazar – Yönetici

“Ebru, kitaplarında bizlere mutluluğu nasıl yakalayacağımızı ve rekabet dünyasındaki vahayı anlattı. Bu sefer de konforlu koltuklarınızda size meydan okuyarak kendinizle yüzleşme sunuyor. Tozlanmış hayalleriniz alevlenecek ve cesaretin ne olduğunu tekrar hatırlayacaksınız.”
Yasemin Ergüder / Ülke ve Marka Müdürü

Ebru; çok sevdiğiniz kurumuş çiçeğinizin yeniden filizlendiğini gördüğünüzde hissedebileceğinize benzer bir duyguyla insan olmanın lezzetini bize yaşatan ve hatırlatan; anne kokulu kalp çiçeğidir.
Dr. Erdal Hacıoğlu

“Cesaret ile zarafeti birleştiren iyi kalpli bu gezginin zorlu yollardaki maceralarını izlemek hem keyif hem de hepimizin içini titreten bir insanlık dersi. Ebru kurumlarda başarıya giden yolu nasıl ateşleyebileceğini konferanslarında gösterdiği gibi bu kitapta da hayatlarımızın enerjisini ateşliyor.”
Nihat Karadağ / Yönetim Kurulu Üyesi

“İş kadını olarak hayatta her şeyi başarabildiğim, maddi her şeyi elime geçirebildiğim halde, neden mutlu olmayı başaramıyordum? Neden herkese yardım edebildiğim halde, kendime yardım edemiyordum? Cevapları hep dışarda aradım yıllarca. Bir gün, gece karanlık yolda yürürken birinin eline fener tutuşturması gibi, Ebru’nun ilk kitabı elime geçtiğinde; ‘hadi canım, o kadar kolay mı?’ demiştim. İyi ki o feneri, elimize tutuşturdu Ebru. Şimdi hayatımın her anının kıymetini biliyor ve coşkusunu yaşıyorum, mutluyum… “
Sibel Metin / Dış Ticaret Şirketi Sahibi

“Dr. Ebru Nurluoğlu profesyonelliğini mütevazi kimliği ile sentezleyen özel bir koçtur. İyi bir dinleyici ve çözümleyicidir. Birlikte çalıştığı profesyonellerin bakış açısını değiştirir, farkındalıklarını artırır ve fark yaratmalarına fırsat sunar. Kendisi ile çalışmak bir ayrıcalık.”
Meltem Okyar Perdeci / Shell Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü

“Yardıma ihtiyacı olanlara daima tevazu ile uzatılan bir el; derdini abartmama hali; her yaşananın bir ders olduğunu ve mutluluğun sadece içimizde gizlendiğini bilme bilgeliğidir Ebru. O dingin görünüşünün altındaki çılgınlığı hayatı her yönüyle deneyimlemesini sağlar. Hiç kuşkusuz hayatı bu denli iyi anlamasını, yargılardan uzak duruşunu; hiçbir zaman ´oldum’ demeyip kendini de hep geliştirmesini bu deneyimlerin getirdiği olgunluğa borçludur. Kısaca Ebru, içini her açtığınızda sizi şaşırtan ve iyi hissettiren bir sürpriz kutusudur.”
Müge Onan / MONAN Mücevher kurucusu

Daha iyi bir “ben” olma adına, iç dünyanızı keşfe çıkıp ne-nasıl-neden-nerede labirentinde gezinmeye ve değişmeye kararlıysanız; Dr. Ebru Nurluoğlu harika bir rehber. Bize, “Tekamülümüzü” özgürce gerçekleştirirken sorgulamamız gereken derin meselelerin hınzır yol haritası sunuyor. Eserlerinde aşina olduğumuz durulukta, bu değişim ve deneyim sürecini anlatmakla kalmıyor, bu değişimi deneyimlerken yalnız olmadığımızı hissettirip; adeta kitabın içinden çıkıp başucumuzda konuşan yol göstericimiz oluyor.
Gaye Özyüncü Spolitis / Erdem&Erdem Hukuk Ortak

“ ‘Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni’ bence ölmeden önce okumak gerekenler arasında. Yüzlerce kitap okumuşumdur, bununki kadar gerçek, içten cesur bir giriş görmedim. İyi ki tanımışım dediğim bu sıra dışı insan, ilk kitabındaki erdemli izleri bu yeni kitapta da tutkuyla sürerek hepimizi daha iyi bir dünyaya davet ediyor.”
Çiğdem Yurdakul Kılıç / Garanti Teknoloji Yönetici